Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací

Novinky
Česká Pošta jen za 99 Kč

Česká Pošta jen za 99 Kč | 01.12.2015

Při objednávce nad 2000 Kč dopravné zdarma.

Ložiska KINEX

Ložiska KINEX | 09.06.2012

Nabízíme produkci tadičního slovenského výrobce KINEX s kvalitní produkcí kuličkových ložisek do každého provozu.

ložiska KINEX

Klínové řemeny optibelt

Klínové řemeny optibelt | 15.05.2011

Stali jsme se distributorem společnosti optibelt - předního výrobce klínových a ozubených řemenů pro přenos výkonu.

optibelt

Premium partner Henkel

Premium partner Henkel | 21.02.2010

Výrobce produktů Loctite a Teroson, společnost Henkel, uznal naši odbornost a profesionální přístup. Zařazuje nás na prestižní pozici "Premium Partner".

Distribuce ložisek INA a FAG

Distribuce ložisek INA a FAG | 21.07.2009

Cítíme odpovědnost za kvalitu nabízeného sortimentu. Proto nabízíme sortiment špičkových ložisek INA a FAG a také, v neposlední řadě, originální ložiska značky SKF.

ložiska FAG a INA


Hybridní lepidla - co všechno vám ušetří?

Hybridní lepidla - co všechno vám ušetří?

S lepením má zkušenosti každý z nás. Ať už používáme lepidlo jeho nejběžnějším způsobem - k spojování různých materiálů, nebo např. na zajištění šroubů, víme, že s jedním výrobkem si nevystačíme.

A důvod je jednoduchý. Na trhu se setkáváme s lepidly, které jsou určené buď konkrétně na jeden konstrukční materiál (dřevo, kov, plast), nebo mají poměrně zásadní problém - manipulační pevnosti dosahují až v řádu několika desítek minut.

Vybrat správný typ lepidla je zkrátka složité a zpravidla se neobejdete bez technické pomoci odborníka.

Nyní přichází příjemná změna. Firma Loctite uvedla na trh hybridní lepidla, která slepí všechny konstrukční materiály - včetně většiny plastů. Navíc mají tu výhodu, že manipulační pevnosti dosahují během několika minut. Můžeme o nich mluvit jako o lepidlech, které spojují pevnost konstrukčních lepidel, a rychlost vteřinových.

Jaké výhody z toho plynou?

1) Ušetříte peníze


A to z jednoduchých důvodů. Jak už jsme zmínili, hybridní lepidla jsou univerzálně použitelná - slepíte s nimi kov, dřevo i plasty. Stačí mít “v brašně” jeden produkt, ať se chystáte na cokoliv. Nenakupuje zbytečně několik typů lepidel, a to za stovky až tisíce korun. Vystačíte si s jedním - hybridním.

Pokud jsme se dříve setkali s lepidly, které lepily více materiálů současně, patřily zpravidla do skupiny kyanoakrylátových - tedy “vteřinových”. Lepidla z této skupiny jsou sice univerzálně použitelná, často ale na úkor některých funkčních parametrů. Nejsou např. schopny lepit větší spáry, nemají rázovou a chemickou odolnost, jsou citlivé na vlhkost a v některých případech můžou tvrdnout až příliš rychle.
Já jsem rád, že se konečně objevilo lepidlo, které je univerzální, ale také spolehlivé. To u univerzálních lepidel moc nebylo”, říká Ondřej Hoňka, majitel internetového obchodu proprumysl.cz. S hybridními lepidly se špatné kvality oprav obávat nemusíte. Jsou pevná i chemicky odolná, zároveň ale klasifikována jako konstrukční - to znamená, že jsou použitelná jak při náročných aplikacích, tak v při údržbě, montáži i sériové výrobě. Zkrátka všude tam, kde je potřeba udržet vysokou kvalitu produkce.

Vám díky tomu odpadne značné procento záručních reklamací, při kterých byste spotřebovali nejen peníze, ale i čas.

Snímek obrazovky 2017-06-01 v 15.13.45.png
                             Nová hybridní lepidla Loctite se snadno používají.

2) Ušetříte čas


Zmínili jsme rychlé tvrdnutí hybridních lepidel. A to je skutečně rychlé - pohybuje se mezi 20. vteřinami a 15. minutami, podle konkrétního typu lepidla. Nejpozději po 15 minutách je výrobek připravený k další manipulaci, což do značné míry ovlivní prostoje jak ve výrobě, tak při běžné údržbě.

S novinkou vždy přichází obava z toho, že s sebou kromě vylepšené technologie přinese i komplikace. Například nové postupy, při kterých máme největší starost z jiného způsobu aplikace či potřeby speciálních aplikačních nástrojů. Spojování materiálů nebývá vždy snadné, nejinak je tomu u lepení.

Hybridní lepidla se však použitelností neliší od jiných typů lepidel, se kterými se běžně ve výrobě i údržbě setkáváme. Jsou dvousložková, a aplikují se pomocí aplikační pistole přes směšovací trysku. Produktová řada dokonce obsahuje i lepidlo “ready to use” - Loctite HY 4070. To je připravené k okamžitému použití, stačí na něj nasadit pouze směšovací trysku. Čas, který byste věnovali školení se v nových postupech aplikace, tak můžete investovat něčemu užitečnějšímu.

Podívejte se, jaká hybridní lepidla zefektivní výrobu a montáž, a jaká běžnou údržbu.